sefa sirmenden yasaklara dair inciler (!)

Sirmen: Tarikat kurslarını kapatacağız!
CHP'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Sefa Sirmen, ''Tarikatlar tarafından izinsiz açılan Kuran kurslarını engellemek istiyoruz'' dedi. İşte Sirmen'in dini kesimi hedef alan açıklamaları...


CHP'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Sefa Sirmen, Bilecik'in merkez Vezirhan belde belediye başkan adayı Yaşar Akkamış'ı ve Bayırköy belde belediye başkan adayı Bayram Kabasakal'ı ayrı ayrı ziyaret etti.

Burada konuşan Sirmen, seçilmesi durumunda mahalle evi projelerini yaşama geçireceklerini belirterek, proje hakkında bilgi verdi.

Sirmen, şöyle konuştu:

''Tarikatlar tarafından izinsiz açılan Kuran kurslarını engellemek istiyoruz. Yazın tatil zamanlarında mahallede ihtiyaç hissedildiğinde müftülüklere de yer tahsisi yapılarak Kuran kursları verilecek.

Buradaki amacımız, yeraltındaki kaçak, izinsiz ve denetimsiz faaliyet gösteren ve amaçları farklı olan çalışmaları engellemektir. Devletin denetiminde Diyanet'in din görevlileriyle doğru biçimde Kuran öğretmek ve anlamını öğretmek istiyoruz. Buna belediyenin de mekan tahsis ederek destek vermesi gerekir.''

Sirmen, konuşmasının ardından esnafı ziyaret etti.

aa

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !