iranlı öğrenciler gazze için havalanlarına akın etti

 
İranlı Öğrenciler Gazze İçin Havaalanına Hücum Etti
 
 
İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei’in her Müslümanın Filistin’in savunulması için elinden geleni yapması...

01/01/2009

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei’in her Müslümanın Filistin’in savunulması için elinden geleni yapması gerektiği yönündeki emri üzerine birkaç gündür hava alanında toplanarak Gazze’ye gitmek için şartların oluşturulmasını yetkililerden isteyen İranlı öğrencilerin, son olarak İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Komutanı Muhammed Ali Caferi’ye mektup yazdıkları bildirildi.

Fars News Haber Ajansının haberine göre mektupta şöyle deniyor:

“Bu topluluk, ölümsüz komutanları mühendis Ahmed Mütevessiliyan’ın komutasında 1982 yılında Lübnan’a gönderilen ilk İslam İnkılabı Muhafızları birliği olan “Muhammed Resulullah Kuvvetleri”nin hatırasını anmak ve  Gazze’ye kendi seçtikleri ad olan yeni bir “Muhammed Resulullah- Hacı Ahmed Mütevessiliyan Taburları” adlı kuvvetin gönderilmesini istemek için toplanmıştır.

Bu hareket, diğer yürüyüş, tebliğ, medya vs. gibi alanlardaki faaliyetlerden farklı olarak Gazze’deki bu büyük Aşura sahnesine ve bu azim Ahirzaman çatışmasına bilfiil katılmak amacında olduğunu ilan etmektedir…Bu son durumu büyük bir fırsat bilerek “İslam Dünyası Evrensel Besiç (seferber milis savaşçı) Ordusunu” ve “Hizbullahi Direniş Çekirdeklerini” dünyanın dört bir yanında tesis etmeliyiz ki bu, İmam Humeyni’nin büyük bir arzusu ve İmam Hamenei’nin ve tüm Hizbullahi ümmetin sizden isteğidir!”

Mektubun sonunda ise şöyle deniyor:

“Aziz komutan! Bugün Gazze’nin küçük çocuklarının, gözü yaşlı annelerinin ve Han Yunus’un, Refah’ın mücahitlerinin ve hepsinden de önce tarihin gözleri bizim yardım ellerimize dikilmiştir. Bizler Gazze’ye ulaşmanın zahirde kapalı olduğunu biliyoruz, fakat bu sorunun halli için bazı çarelerimiz var ki bu konuyu mektupta açıklamayı uygun görmüyoruz. Fakat bunları sizinle yüz yüze görüşmemizde açıklamaya hazırız. Aziz komutan! Şimdi işte biz buradayız ve işte sizden isteğimiz, yardımınızı talep eden bizleri meyus etmeyiniz.”

İSRA HABER


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !