insan kopyalama gerçekleştirildi ama nerde?

Dr. Frankenstein: İnsan kopyaladım
Birçok bilim adamı tarafından kopyalamanın insan üzerinde denenmesi tehlikeli bulunsa da, Amerikalı bir kısırlık uzmanı 14 insan embriyosu kopyaladığını açıkladı..


Dr. Frankenstein: İnsan kopyaladım

Amerikalı bir yapay döllenme uzmanı, bir insanı kopyalanabileceğini ve kopyaladığı 14 insan embriyosundan 11'ini, 4 kadının rahimlerine yerleştirdiğini söyledi. Güney Kıbrıs asıllı Amerikalı doğum uzmanı Panayiotis Zavos, İngiliz Independent gazetesine verdiği röportajda, 4 girişimin hiçbirinin hamilelikle sonuçlanmadığını belirterek, bunun, ebeveynin deri hücrelerinden kopyalanmış bebek üretme yönünde süregelen ciddi girişimlerinin "ilk bölümü" olduğunu söyledi. Zavos, "Bu yapan ben olmayabilirim, ama klon bebek yolda. Hiç şüphesiz bu olacak" dedi. Zavos'un kopyalama işlemini Discovery Channel için kayda alan bağımsız belgesel film yapımcısı Peter Williams, İngiliz Independent gazetesine, kopyalamanın gerçekleştiği ve kadınların rahimlerine kopyalanmış insan embriyosu yerleştirildiği açıklamasını yaptı. 2003 yılından bu yana kopyalama girişimlerini kayda alan Peter Williams, Panayiotis Zavos'un çalışma arkadaşı olan Karl Illmensee tarafından gizli bir laboratuvarda yapılan kopyalama işlemi sırasında orada bulunduğunu belirtti.

KOPYALAMA ORTADOĞU'DA YAPILDI
Dr. Zavos'un, İngiltere'de suç teşkil eden ve birçok ülkede yasadışı olan bu işi, muhtemelen kopyalamayla ilgili herhangi bir yasağın bulunmadığı Ortadoğu'da gizli bir laboratuvarda yaptığı belirtildi. Kentucky ve Güney Kıbrıs'ta doğum klinikleri bulunan Zavos'un, rahimlerine kopyalanmış insan embriyosu yerleştirdiği İngiltere, ABD ve Orta Doğu'daki bir ülkeden gelen kadınlardan üçünün evli, birinin bekâr olduğu kaydedildi. Zavos ayrıca, 10 yaşında trafik kazasında yaşamını yitiren Cady adlı bir kız çocuğu dahil olmak üzere, ölmüş 3 kişiden kopyalanmış embriyonlar ürettiğini, bunu, yaslı ailelerin, sevdikleri kişilerin biyolojik kopyalarını yaratıp yaratamayacağını sormaları üzerine yaptığını açıkladı. Bazı bilim adamları, güvenli olmadığından, normalden daha fazla ciddi gelişim sorunlarına sahip olabileceğinden ve gebelikler sıklıkla düşükle sonuçlandığından, kopyalamanın, insanlar üzerinde denenmesinin çok tehlikeli olduğuna inanıyor.

Sabah


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !