Embed

gözaltındaki isimler ŞU ANDA ne yapıyor?Gözaltındaki isimler ŞU AN ne yapıyor?
Ergenekon yapılanması kapsamında bugün yapılan gözaltılar, süreci yeni bir boyuta taşıdı. Peki şu an sahada ne oluyor. Gözaltındaki isimler şu an ne yapıyor, Emniyet'te şu neler yaşanıyor? iyibilginin sahadan aldığı son bilgiler şöyle:


İstanbul ve Ankara Emniyet’inin Ergenekon yapılanması kapsamında bu sabah gözaltına aldığı 12 kişi, şu an gözaltında.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmesi Ferit İlsever, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat ve iş adamı İbrahim Benli gözaltındaki isimler arasında.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi üzerindeki merkez yerleşkesinde şu an bir sessizlik hâkim. Gözaltılarla ilgili şu ana kadar merkeze gelen ne bir zanlı avukatı ne de yakını var.

Emniyet’te şu an yalnızca polisler ve gazeteci ordusu var. Emniyet’te bekleyen gazeteciler, gözaltıların sayısının artacağını bildiriyor.

Şu an Emniyet’te gözaltına alınanların avukatları bekleniyor. 24 saat müvekkilleri ile görüştürülmelerine izin verilmeyecek olan avukatların açıklama yapması bekleniyor.

Gelen bilgilere göre, 12 kişi polis sorgusuya cevap vermedi. Şahısların mahkemede sorgulanmayı talep ettikleri, gelen bilgiler arasında. Gözaltı 4 güne kadar uzatılabilir.

iyibilgi’nin ulaştığı kaynaklar, gözaltıların arkasının geleceğini ve medyadan, iş, eğitim sektöründen ve üniversitelerden şaşırtıcı yeni isimlerin de gözaltına alınabileceğini söyledi.

Emniyette şu ana kadar bir açıklama yapılmadı. Sahada olan gazetecilere bilgi verilmedi.

www.iyibilgi.com özel Ömer Çakkal

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !