Embed

bu talimatlar kimden geldi

Şok gözaltı talimatı kimden geldi?
Ergenekon soruşturmasıyla ilgili gerçekleştirilen gözaltıların, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldığı belirtildi.


Ümraniye'deki bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılara ilişkin soruşturma çerçevesinde bugün gerçekleştirilen gözaltıların, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından alınan bilgiye göre, Çakmak Mahallesi Güngör Sokak'taki bir gecekonduda, 12 Haziran 2007 tarihinde, el bombaları, TNT kalıpları ve fünyelerin ele geçirilmesinin ardından ortaya çıkartıldığı kaydedilen ''Ergenekon Terör Örgütü'' ile ilgili soruşturma kapsamında polis bugün bir çalışma yaptı.

Çalışma kapsamında, aralarında İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İÜ Rektörü Kemal Alemdaroğlu, Ferit İlsever ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve Yayın Kurulu Başkanı İlhan Selçuk'un da bulunduğu bazı kişiler, gözaltına alındı. Gözaltıların, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldığı bildirildi.

Soruşturmada gizlilik kararı bulunduğundan, soruşturmanın görevli savcılarca büyük bir hassasiyet ve dikkatle sürdürüldüğü kaydedildi. 

Haber 7

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !