Allah belanızı versin sizin ne diyeyim başka....


Katliamı izlemeye doyamadılar!
İnanmak çok zor! Bir yanda bir vicdanlı İsrail askeri cepheye gitmeyi, savaşmayı reddederken, öte yandan bazı İsrailliler bu haftasonunu çok farklı bir ''eğlenceyle'' geçirdiler. Sinemaya gider gibi Gazze sınırına gidip, öbür taraftaki katliamı canlı canlı izlediler...


Katliamı izlemeye doyamadılar!

Çocuklarını da alan İsrailliler, Gazze sınırına yakın Sderot kentinin kenarındaki bir tepecikte, hem piknik yaptılar, hem yanlarında getirdikleri dürbünlerle saldırıların seyrine doyamadılar.

ÇOCUKLAR İÇİN SALINGAÇ KURDULAR

Arabalarına doluşmuş aileler, bu arada çocukları için ağaçların dallarına salıncaklar kurup çocuklarının hoşça vakit geçirmesini sağladılar. Yanlarında yiyecek içecek de götüren İsrailliler, havaların açık olmasından yararlanarak saatlerce Gazze üzerine düşen ateş yağmurunu, bombaları, topcu ateşini izlediler.

BOMBALARIN PATLAMALARINA ALKIŞ TUTTULAR

Tines dergisinde yer alan "Gazze Sınırı: İsrailliler Saldırılara Tezahürat Yaptı" başlıklı haberin bir bölümünde "Pazar öğleden sonra İsrail'e ait iki Apache helikopteri Sderot'un doğusunda gökyüzünde belirdi. Helikopterlerin altında, tepecikteki İsrailliler olancaklar hakkında tahminlerde bulunarak seyretmeye koyuldu. Bir dakika sonra Apacheler'den birinden bir Hellfire (Cehennem ateşi) füzesi fırlatıldı. Füze, Filistin sınırını hızla aştı. Bir saniye sonra, sınırın ötesinde oluşan manzara karşısında kalabalığın içinden tezahürat koptu. Cebaliye mülteci kampıyla, Gazze kenti arasından bir yerden devasa, simsiyah bir duman bulutu yükseliyordu."

Daha sonra "seyirciler" radyolarından, saldırının sonucunu veren açıklamaları dinlediler.

BURAYA DONDURMACI TEZGAHI KURSAYDIM ÇOK KAZANIRDIM

Gazze saldırılarının İsrailliler arasında çok büyük destek bulduğunu vurgulayan Times, Şubat'ta yapılacak seçimleri hatırlattı.

Sınıra yakın Yahudi yerleşim bölgesinde yaşayan Itay Avni (32), Gazze'ye yapılan saldırıları izleyenlerden ve "Dün 100'den fazla kişi, sırf saldırıları canlı canlı izlemek, bombaları görmek için buraya geldi. Bir dondurmacı tezgahı kursaydım çok para kazanırdım. İsrail ordusunun saldırıları karşısında duygularımı tarif edemem. Tek kelimeyle çoşku içindeyim. Bunca yıl Hamas'ın gönderdiği füzeler yüzünden alarm sesleri duyarak yaşadık. Nihayet bir şeyler oluyor. Ve insanlar bunu kendi gözleriyle görmeye geliyorlar" dedi.

Onlar piknik yapıp "bombalar altındaki Gazze manzarasının seyrine doyamazken", Gazze'de ölü sayısı 900'ü geçti.

GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI 1000'E YAKLAŞIYOR
Filistinli kaynaklara göre, ölü sayısı 900'ü aşarken, yaralıların sayısı da 3 bin 700'ü buldu.
İsrail askerleri, Gazze kentini çevreleme harekatını sürdürürlerken, ordu da bugünkü çatışmalarda 40 militanın öldürüldüğünü ya da yaralandığını bildirdi.

3 SAATLİ ATEŞKES DE OLMADI
İsrail hava kuvvetlerine bağlı uçaklar ayrıca, Gazze kentinde Kültür Bakanlığı binasını da vurdular.
Görgü tanıklarına göre bombardımanlar, 3 saatlik ateşkes süresince de durmadı.

İsrail askerlerinin sabah saat 02.00 sularında Gazze kentinin Tel El Hava mahallesinin varoşları sayılabilecek Şeyh Eclin ve kentin kuzeyindeki Sudaniye bölgelerinde Filistinli militanlarla girdiği çatışmalar toplam 14 kişinin ölümüne neden olurken, ordunun daha içlere doğru girme yolundaki niyetlerinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Yine de askerlerin çatışmalar sonrası çekildiği de belirtildi.

Bu bölgede ölenler arasında, Tel El Hava mahallesinde bombardımana uğrayan bir evde, 2 kardeş, 1 bebek ile 1 genç de bulunuyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliye ve Beyt Lahya'da da bombardımanlar ve ölümler durmadı. Beyt Lahya'da bir cami yakınında vurulan bir evde, yaşları 12 ila 16 arasında değişen çocuk yaştaki 6 Filistinli öldü.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un Abasan ve Kuza'a bölgelerinin yoğun ateş altında kaldığı belirtilirken, Han Yunus'taki Nasır Hastanesi yetkililerinin, yaralılar için uluslararası kuruluşlardan yardım istedikleri belirtiliyor.

netapno.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !